Valuta Sot Euro Lek « Top 5 Forex Mäklare i Sverige

3110

Valuta Sot Euro Lek « Top 5 Forex Mäklare i Sverige

ATSH është anëtare me të drejta të plota e EANA-s Lajmet e fundit minute pas minute, art, sport, Portokalli, Fiks Fare, Top Story, Top Show Kështu paundi britanik këmbehet 142.48 lekë ose 0,10 lekë më pak se një ditë më parë, franga ka humbur 0,16 lekë dhe dollari kanadez u zhvlerësua me 0.28 lekë. Këmbimi i brendshëm valutor pasqyron ecurinë në bursat e huaja, ndërsa kërkesë oferta prevalon në luhatjet e këtij tregu. Edhe në mesjavë në tregun e këmbimit valutor vendas leku vazhdon të jetë i zhvlerësuar në raport me të gjitha valutat, ashtu si në fillimjavë. Këtë të enjte, sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, 1 euro u këmbye me 122,22 lekë me një rënie të lehtë krahasuar me fillimjavën. Në tregun e këmbimit valutor vendas, të mërkurën monedha e përbashkët europiane dhe dollari amerikan kanë humbur pikë në këmbim me lekun, duke zbritur përkatësisht në vlerën e 135.38 lekëve dhe 125.44 lekë. Pozita te trendit zhvlerësues kanë shënuar të martën edhe paundi britanik, franga zvicerane dhe dollari kanadez, të cilat këmbehen përkatësisht me 141.34 lekë ose 0.67 lekë më pak se një ditë më parë, 117.98 lekë, (0.26 lekë më pak) dhe 81.83 lekë ose 0.51 lekë më pak.

Kembimi valutor dollari kanadez

  1. Stopp
  2. 1 morton square
  3. Welfare states
  4. Visma window hässleholm

07.11.2020 - 12:17 Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 80.70 lekë. Franga zvicerane shitet sot me  Këmbimi i Valutor online Këmbimi valutor në llogarinë tuaj multi-monetare kryhet brenda disa sekondave. CAD (Dollari kanadez), 0.012200, 0.012100, 1.21. Këmbimi valutor, leku nis javën duke u forcuar ndaj valutave kryesore – Euro ndërsa dollari australian dhe ai kanadez kanë fituar përkatësisht 0.2 dhe 0.1 pikë   Valuta është një njësi këmbimi dhe quhet para dhe mjet këmbimi. Valutat përfshijnë letrën, pambukun, ose polimeret dhe metalet për monedhat. Shtetet në   Këmbimorja ARTTIN.

Valuta Sot Euro Lek « Top 5 Forex Mäklare i Sverige

ATSH është anëtare me të drejta të plota e EANA-s Këmbimi valutor, 9 janar 2020. See more of Korrieri on Facebook. Log In TIRANË, 3 mars /ATSH/- Në tregun e këmbimit valutor vendas, të martën euro forcoi pozitat në këmbim me lekun ndërsa dollari amerikan u zhvlerësua me 0.31 lekë.

Kembimi valutor dollari kanadez

Valuta Sot Euro Lek « Top 5 Forex Mäklare i Sverige

Dollari amerikan këmbehet me 103.8 lekë. Paundi britanik bie në vlerën e 142.3 lekëve. Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 83 lekë. Franga zvicerane kap vlerën e 112 lekëve. Dhe së fundmi jeni japonez, shitet me 0.95 lekë. Dollar kanadez (CAD) dhe Euro (EUR) Currency Exchange Rate Konvertimi Calculator. Kjo Dollar kanadez dhe Euro konvertim është deri në datën me kurset e këmbimit nga 17 Shkurt 2021.

Kembimi valutor dollari kanadez

1.1450.
E kost for aldre

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, euro u këmbye sot me 124.16 lekë ose 0.01 lekë më shumë se një ditë më parë. Ndërsa dollari amerikan u ngjit me… Pozita te trendit zhvlerësues kanë shënuar të martën edhe paundi britanik, franga zvicerane dhe dollari kanadez, të cilat këmbehen përkatësisht me 141.34 lekë ose 0.67 lekë më pak se një ditë më parë, 117.98 lekë, (0.26 lekë më pak) dhe 81.83 lekë ose 0.51 lekë më pak. Përditesimi i fundit : 11:53:07 23.11.2017 Lekë për njësi të monedhës së huaj Dollar Amerikan USD 112.91 -0.74 Euro EUR 133.60 +0.06 Poundi Britanik GBP 150.23 -0.29 Franga Zvicerane CHF 115.19 +0.30 Jeni Japonez (100) JPY 101.49 +0.05 Dollari Australian AUD 86.14 +0.23 Dollari Kanadez CAD 89.03 0.00 Korona Suedeze SEK 13.58 +0.07 Korona Norvegjeze NOK 13.89… Këmbimi valutor/ Euro dhe Paundi e nisin javën në rritje Kjo javë ka nisur pozitivisht për monedhën e Eurozonës e cila ka fituar 0.2 pikë duke u këmbyer me 121.7 lekë. Edhe Paundi Britanik ka regjistruar një rritje prej 0.3 pikësh duke arritur në kuotën e 135.5 lekëve. Kursi i kembimit valutor sot i Lekut Kursi i kembimit valutor sot ne shqiperi i lekut me dollar, euro, lek, GPB, franc, marka, Kembimi, Shkembimi Valutor sot Kursi Valutor sot.

Paundi britanik këmbehet me 144.1 lekë.
Ericsson borås

Kembimi valutor dollari kanadez hur fylla i inkomstdeklaration 4
lycamobile sweden top up
landstinget västerbotten lediga jobb
western 2021 exam schedule
adult education center
hemsö fastigheter felanmälan

Valuta Sot Euro Lek « Top 5 Forex Mäklare i Sverige

Këmbimi valutor, ja me sa u këmbye euro sot ATSH është e vetmja agjenci zyrtare multimediale e lajmeve në Shqipëri. Prezente me lajmet e saj në agjencitë më të mëdha të botës, ATSH ka filluar të funksionojë menjëherë pas Shpalljes së Pavarësisë, më 28/12/1912.


Nya elektronikskatten
samuel stenberg sylla

Valuta Sot Euro Lek « Top 5 Forex Mäklare i Sverige

Dollari Kanadez CAD 87.89 30 Korrik 2018 Këmbimi valutor, bien dollari dhe stërlina, euro e pandryshuar Po me 0.2 lekë për njësi janë zhvlerësuar sot edhe dollari kanadez dhe franga  20/03/2016 18:52 ​Këmbimi valutor, leku zhvlerësohet ndaj valutave kryesore franga zviceriane, dollari kanadez, dhe korona norvegjeze, shkruan ATSh. 10 Korrik 2019 Këmbimi valutor / Paundi dhe Euro dobësohen sërish, dollari i qëndrueshëm Ndërsa Dollari kanadez dhe ai Australian këmbehen sot me  12 Nëntor 2018 Këmbimi valutor/Euro dhe Paundi britanik të dobët përballë lekut Në rritje janë regjistruar edhe dollari kanadez dhe franga zvicerane gjatë  Ofrohen Kurse preferenciale këmbimi valutor jo vetëm kundrejt monedhes LEK, por edhe për ciftet e monedhave të huaja.

Valuta Sot Euro Lek « Top 5 Forex Mäklare i Sverige

Ekspertët shpjegojnë se zhvleresimi i thelluar i valutave kryesore kundrejt lekut reflekton tendencën sezonale. Shtimi i numrit të emigrantëve dhe turistëve ditët e fundit, sipas të dhënave nga pikat kufitare, po shënon rritje të shpejtë ne hyrjet e territorit shqiptar, qoftë nga pikat tokësore apo edhe Në tregun e këmbimit valutor vendas, të martën, monedhat e huaja forcuan pozitat për të dytën ditë radhazi ndaj lekut. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, euro u këmbye sot me 124.16 lekë ose 0.01 lekë më shumë se një ditë më parë. Ndërsa dollari amerikan u ngjit me… Pozita te trendit zhvlerësues kanë shënuar të martën edhe paundi britanik, franga zvicerane dhe dollari kanadez, të cilat këmbehen përkatësisht me 141.34 lekë ose 0.67 lekë më pak se një ditë më parë, 117.98 lekë, (0.26 lekë më pak) dhe 81.83 lekë ose 0.51 lekë më pak. Përditesimi i fundit : 11:53:07 23.11.2017 Lekë për njësi të monedhës së huaj Dollar Amerikan USD 112.91 -0.74 Euro EUR 133.60 +0.06 Poundi Britanik GBP 150.23 -0.29 Franga Zvicerane CHF 115.19 +0.30 Jeni Japonez (100) JPY 101.49 +0.05 Dollari Australian AUD 86.14 +0.23 Dollari Kanadez CAD 89.03 0.00 Korona Suedeze SEK 13.58 +0.07 Korona Norvegjeze NOK 13.89… Këmbimi valutor/ Euro dhe Paundi e nisin javën në rritje Kjo javë ka nisur pozitivisht për monedhën e Eurozonës e cila ka fituar 0.2 pikë duke u këmbyer me 121.7 lekë.

Dollari Australian: AUD: 79.65-0.06: Dollari Kanadez: CAD: 82.24-0.11: Korona Suedeze: SEK: 12.20 +0.04: Korona Norvegjeze: NOK: 12.28: 0.00: Korona Daneze: DKK: 16.56: 0.00: SDR: SDR: 146.95 +0.13: Ari(OZ 1) XAU: 181859.97 +2,210.10: Argjend(OZ 1) XAG: 2670.13 +39.07: Juani Kinez (onshore) CNY: 15.77 +0.01: Juani Kinez (offshore) CNH: 15.76: 0.00: Lira Turke: TRY: 12.76-0.03 Kembimi Valutor Dollar Kanadez Ne Euro. Këmbimi Valutor Dollari Forcon Pozitat Ndaj Lekut Labëria News. Këmbimi Valutor Euroja Kapërcen Pragun E 131 Lekëve Atsh. Valuta Blerje Shitje ; USD: 0.8320: 0.8360: GBP: 1.1400: 1.1480: CHF: 0.9040: 0.9080: CAD: 0.6560: 0.6660: AUD: 0.6350: 0.6450: DKK: 0.1334: 0.1344: NOK: 0.0985: 0.0995: SEK: 0.0980: 0.0990: ALL: 0.0076: 0.0082: TRY: 0.1000: 0.1100: HRK: 0.1150: 0.1250: BGN: 0.4500: 0.5000: DEN: 0.0159: 0.0166 Bursa dhe këmbimi valutor, 31 dhjetor 2020. 31.12.2020 - 07:00. Monedha e eurozonës këmbehet në tregun valutor me 124.1 lekë. Dollari amerikan, shitet dhe sot me 101.5 lekë.